Sztuka tworzenia komiksów

Komiksy to obrazy sekwencyjne. W odpowiedni sposób są zestawiane ze sobą kolejne obrazki, by tworzyły pewną logiczną historię, która ciągle zmierza do finału. Jak może się wydawać, nie są one wyłącznie przeznaczone dla dzieci. Komiksy to sztuka artystyczna, która jest tworzona także dla osób dorosłych.

Czy komiks jest sztuką?

Może wydawać się, że rysowanie często prostych obrazków, nie jest czymś trudnym. Jest jednak przeciwnie, ponieważ komiks to nie tylko obrazek, ale także historia, która musi być logiczna i trzymać w napięciu.

 

Obrazki sekwencyjne są wykonywane różnymi metodami. Mogą być szkicowane i czarno-białe. Mogą przypominać formę malowanych obrazów i cechować się szeroką kolorystyką. Wszystko zależy od zamysłu twórcy i opowiadanej historii.

Dla kogo komiksy?

Komiksy można dopasować dla dzieci i dla osób dorosłych. Wszystko zależy od przedstawianej historii, podobnie jak jest z każdą inną formą sztuki. Często są one bardzo dokładnie wykonane i wzoruje ich nienaganna estetyka. Mogą posiadać dialogi ułatwiające odbiór lub być całkowicie zbudowane z samych obrazków, które wskazują sens opowieści.

 

Komiks to sztuka opowiadania historii

Jak każda sztuka, czy literacka czy filmowa, komiksy muszą opowiadać historię, która zaciekawi odbiorcę. Należy poznać pewne wskazówki i podręcznikowe zasady budowana opowieści, by być w stanie rozwinąć swój pomysł tak, by zaintrygował odbiorcę. Niepowiązane ze sobą kolejne obrazki tylko utrudnią odbiór i główny sens historii. Nie będą prowadzić do finału.

Komiksy dostępne w tym miejscu.