Anatomia w rysunku

Nie tylko studenci medycyny kupują książki o anatomii. Istnieje jeszcze jednak grupa zawodowa interesująca się anatomią człowieka. Artyści tworzący postacie, każdego dnia korzystają z tej wiedzy.

Atlas anatomiczny a rysunek

Uczniowie i studenci szkół artystycznych bez względu na specjalizację uczą się rysować postacie. Zanim jednak opanują tą trudną sztukę muszą wiedzieć z czego składa się ludzki organizm.

Podstawowe znaczenie w nauce rysowania postaci ma układ kostny i układ mięśniowy. Dzięki podręcznikom do anatomii możliwe jest kopiowanie poszczególnych fragmentów ciała człowieka.

Anatomia ruchu

W księgarniach medycznych spotykane są również książki o anatomii ruchu. Stanowią one podstawową wiedzę na temat jak zachowują się kości i mięśnie podczas ruchu. Jest to nieodłączny element rysunku postaci.

Dopiero, gdy dobrze zostanie opanowany układ kostny i układ mięśniowy, rysownik ma szansę oddać naturalne proporcje ciała człowieka.

Anatomia dedykowana artystom

Księgarnie oferują kilka pozycji książek o anatomii stworzonych z myślą o nauce rysunku. Szczególnym ułatwieniem jest załączony w nich profesjonalny rysunek wykonany przez autora podręcznika.

Ta specjalistyczna wiedza bezpośrednio wpływa na jakość wykonanej pracy. Takimi umiejętnościami muszą wykazać się m.in. projektanci gier komputerowych, projektanci mody oraz ilustratorzy książek.

Zainteresowanych zapraszam po bliższe informacje na tę stronę