Kolorowanka o niezwykłych zaletach

Jeżdżący po naszych dokumentach wóz strażacki lub zaprzęg konny z księżniczką na pokładzie to zwykle dość znana codzienność. Ale przecież nasze dziecko może usiąść przy nas i zająć się czymś, co nieco je uspokoi, a nam da trochę ciszy i spokoju, by zająć się swoją pracą. To książka kolorowanka o niezwykłych właściwościach nie tylko edukacyjnych.

Niezwykłe walory kolorowanek

Książka kolorowanka jest niezwykłym materiałem edukacyjnym. Wpływa na rozwijanie zdolności motorycznych, ponieważ dziecko uczy się prawidłowo trzymać kredkę, wypełniać z czasem coraz mniejsze fragmenty, a to także świetny trening koncentracji i cierpliwości. Jest to bardzo dobry wstęp do przyszłej nauki pisania, stymulowania wyobraźni i ciekawości. To również rozpoznawanie i wyrażanie emocji. W ten sposób dziecko łatwo nauczy się rozpoznawać i nazywać kolory.


Nie tylko nauka

Niezwykłe są również ich walory rozrywkowe. Duża część kolorowanek zawiera dodatkowe naklejki z ulubionymi postaciami, które dziecko może wykorzystać w dowolny sposób. Książka kolorowanka to również okazja do poznawania innych technik plastycznych. Nie każda przecież musi być wypełniona tylko kredką, szczególnie gdy chodzi o większe dzieci i nie zawsze musi to być praca indywidualna – dostępne są również w bardzo dużych formatach, które najlepiej kolorować zespołowo.