Jakie są korzyści z zamawiania książek w Księgarni Internetowej ePWN?

Księgarnia Internetowa ePWN działa już od 2002 roku, a w 2013 roku dołączyliśmy do grupy PWN – w ramach współpracy odpowiadamy szczególnie za zamówienia internetowe. Mamy bardzo szeroką działalność, ale to książki są naszą specjalnością. Jesteśmy dumni z naszych standardów obsługi klienta – wielokrotnie zdobywaliśmy uznanie w ramach rankingów „Zaufane Opinie Ceneo.pl”, otrzymaliśmy także Certyfikat „Użyteczny Sklep”. Zapewniamy profesjonalną obsługę szkół i bibliotek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, współpracujemy z organizacjami i instytucjami kulturalnymi od czasu startu przedsięwzięcia, tj. 2016 roku.

W naszej księgarni znajdą Państwo bogatą ofertę najnowszych książek dla dzieci i młodzieży – są to pozycje zarówno atrakcyjne dla młodzieży, jak i wartościowe z pedagogicznego punktu widzenia. Dysponujemy tytułami niepolskojęzycznymi czy najważniejszymi pozycjami z kanonu lektur szkolnych. Ponadto u nas zakupią Państwo książki w popularnych formatach elektronicznych (pdf, epub, mobi), a także audiobooki. Gwarantujemy również niskie ceny książek w stałych promocjach oraz możliwość dodatkowych rabatów przy zakupie większej liczby zamówionych egzemplarzy, w tym darmową dostawę. Księgarnia Internetowa ePWN to jednocześnie sprawna obsługa i szybka dostawa.

Co można kupić w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”?

Pierwszy priorytet – zakup nowości wydawniczych – dofinansowuje zakup książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych dostępnych w aktualnej ofercie rynku wydawniczego. Program przyznaje dotacje na książki dla dzieci i młodzieży, które nie są podręcznikami, jednak mogą to być lektury szkolne, książki beletrystyczne, wznowienia oraz wydawnictwa naukowe. Możliwy jest również zakup książek elektronicznych oraz tytułów w językach obcych nowożytnych.

Kto przyznaje fundusze na zakup książek?

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to inicjatywa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Natomiast za koordynację priorytetu pierwszego, czyli zakupu nowości książkowych do bibliotek publicznych, odpowiada Biblioteka Narodowa. Czas składania wniosku w każdym roku przypada na 31 października roku poprzedzającego przyznanie dotacji (przykładowo termin dostarczania formularzy na rok 2017 upłynął 31 października 2016). Formularze dostępne są na stronie internetowej Ministra Edukacji Narodowej.

Dla kogo przeznaczony jest „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”?

Program dedykowany jest wszystkim szkołom dla dzieci i młodzieży prowadzącym bibliotekę, w tym szkołom specjalnym, a także przedszkolom. Filie bibliotek pedagogicznych mogą uczestniczyć osobno w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Uprawnionymi wnioskodawcami priorytetu pierwszego – zakup nowości wydawniczych – są biblioteki publiczne zorganizowane w formie samorządowej instytucji kultury oraz inne organy posiadające w strukturze bibliotekę. Wszystkie muszą być wpisane do rejestru instytucji kultury.