Kolorowanka o niezwykłych zaletach

Jeżdżący po naszych dokumentach wóz strażacki lub zaprzęg konny z księżniczką na pokładzie to zwykle dość znana codzienność. Ale przecież nasze dziecko może usiąść przy nas i zająć się czymś, co nieco je uspokoi, a nam da trochę ciszy i spokoju, by zająć się swoją pracą. To książka kolorowanka o niezwykłych właściwościach nie tylko edukacyjnych.

(more…)

Sztuka tworzenia komiksów

Komiksy to obrazy sekwencyjne. W odpowiedni sposób są zestawiane ze sobą kolejne obrazki, by tworzyły pewną logiczną historię, która ciągle zmierza do finału. Jak może się wydawać, nie są one wyłącznie przeznaczone dla dzieci. Komiksy to sztuka artystyczna, która jest tworzona także dla osób dorosłych.

(more…)

Wiara chrześcijańska w książkach Katarzyny Emmerich

Wiara to temat bardzo głęboki, praktycznie każdy człowiek traktuje sprawy wiary indywidualnie, interpretując zgodnie z własnym sumieniem religijne prawdy. Katarzyna Emmerich – niemiecka stygmatyczka i wizjonerka od najmłodszych lat przejawiała głęboką wiarę. Katarzyna Emmerich – podejrzewana za oszustkę – pozwoliła spisać swoje wizje i doświadczenia religijne, czego efektem filmowym jest słynna „Pasja“.
(more…)

Jakie książki dla dzieci wybierać?

Wybór książek na rynku jest naprawdę bardzo spory i najczęściej trzeba poszukać odpowiednich pozycji literackich, które będą odpowiadały zarówno rodzicom, jak i dzieciakom. Wybór książek zależy jest też od wieku dziecka, bo one również wpływają na jego rozwój. 

Decydować się na nowości, czy wybierać klasyki?

Wiadomo, że na bibliotecznych, jak i na sklepowych półkach można znaleźć przeróżne propozycje, jeśli chodzi o książki. Jest wiele nowości, ale warto też sięgnąć po klasyczne opowieści i bajki, które znane są już od lat i wielu osobom przypominają czasy dzieciństwa. Wybieraj książki dla dzieci znanych i cenionych autorów takich jak: Hans Christian Andersen czy z polskich Grzegorz Kasdepke. Warto również sięgać po znane serie książek dla dzieci takie jak np. Basia, czy Tupcio Chrupcio.

Książki dla najmłodszych

Mówi się, że książki to dobra opcja nawet już dla jednorocznego lub dwurocznego dziecka, ponieważ interesuje go wiele rzeczy dookoła. Jest to na tyle rozumne dziecko, że z pomocą książek można uczyć go nazw zwierząt, cyfr itd. W takich książkach najważniejsze dla dziecka będą obrazki. Treść może się pojawić, ale krótka, do przeczytania przez rodzica. Świetnym rozwiązaniem dla dziecka w takim wieku może być również książka interaktywna z głosem, z przyciskami i wieloma innym dodatkami. No i na sam koniec nie można zapomnieć o gumowych książeczkach do kąpieli. 

Książki dla nieco starszych dzieciaków

Książki dla czterolatka i dla pięciolatka będą już w tym wypadku trochę inne, ponieważ są to dzieci, które już interesują się różnymi opowieściami, opowiadaniami i nawet mają już na tym etapie swoich ulubionych bohaterów książek, za którymi szaleją. Dzieci w takim wieku są już bardzo rozumne, chłonne wiedzy i chcą, jak najlepiej poznać otaczający świat, więc warto przedstawić im to, co jest dla nich najważniejsze. Tutaj fajną rutyną będzie wprowadzenie codziennych bajek na dobranoc. 

Książki dla dzieciaków w szkolnym wieku

Siedmiolatkowie i ośmiolatkowie już całkiem inaczej podchodzą do takiej kwestii, jak czytanie bajek. W tym momencie już odchodzi na bok rutyna czytania przez rodziców, ponieważ takie dzieciaki uczą się same czytać i jeśli sięgają już po książkę to samodzielnie. Warto też przypominać takim dzieciakom o czytaniu i podsuwać fajne propozycje, aby ten nawyk nie zanikł.

Jakie są korzyści z zamawiania książek w Księgarni Internetowej ePWN?

Księgarnia Internetowa ePWN działa już od 2002 roku, a w 2013 roku dołączyliśmy do grupy PWN – w ramach współpracy odpowiadamy szczególnie za zamówienia internetowe. Mamy bardzo szeroką działalność, ale to książki są naszą specjalnością. Jesteśmy dumni z naszych standardów obsługi klienta – wielokrotnie zdobywaliśmy uznanie w ramach rankingów „Zaufane Opinie Ceneo.pl”, otrzymaliśmy także Certyfikat „Użyteczny Sklep”. Zapewniamy profesjonalną obsługę szkół i bibliotek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, współpracujemy z organizacjami i instytucjami kulturalnymi od czasu startu przedsięwzięcia, tj. 2016 roku.

W naszej księgarni znajdą Państwo bogatą ofertę najnowszych książek dla dzieci i młodzieży – są to pozycje zarówno atrakcyjne dla młodzieży, jak i wartościowe z pedagogicznego punktu widzenia. Dysponujemy tytułami niepolskojęzycznymi czy najważniejszymi pozycjami z kanonu lektur szkolnych. Ponadto u nas zakupią Państwo książki w popularnych formatach elektronicznych (pdf, epub, mobi), a także audiobooki. Gwarantujemy również niskie ceny książek w stałych promocjach oraz możliwość dodatkowych rabatów przy zakupie większej liczby zamówionych egzemplarzy, w tym darmową dostawę. Księgarnia Internetowa ePWN to jednocześnie sprawna obsługa i szybka dostawa.