Jakie książki dla dzieci wybierać?

Wybór książek na rynku jest naprawdę bardzo spory i najczęściej trzeba poszukać odpowiednich pozycji literackich, które będą odpowiadały zarówno rodzicom, jak i dzieciakom. Wybór książek zależy jest też od wieku dziecka, bo one również wpływają na jego rozwój. 

Decydować się na nowości, czy wybierać klasyki?

Wiadomo, że na bibliotecznych, jak i na sklepowych półkach można znaleźć przeróżne propozycje, jeśli chodzi o książki. Jest wiele nowości, ale warto też sięgnąć po klasyczne opowieści i bajki, które znane są już od lat i wielu osobom przypominają czasy dzieciństwa. Wybieraj książki dla dzieci znanych i cenionych autorów takich jak: Hans Christian Andersen czy z polskich Grzegorz Kasdepke. Warto również sięgać po znane serie książek dla dzieci takie jak np. Basia, czy Tupcio Chrupcio.

Książki dla najmłodszych

Mówi się, że książki to dobra opcja nawet już dla jednorocznego lub dwurocznego dziecka, ponieważ interesuje go wiele rzeczy dookoła. Jest to na tyle rozumne dziecko, że z pomocą książek można uczyć go nazw zwierząt, cyfr itd. W takich książkach najważniejsze dla dziecka będą obrazki. Treść może się pojawić, ale krótka, do przeczytania przez rodzica. Świetnym rozwiązaniem dla dziecka w takim wieku może być również książka interaktywna z głosem, z przyciskami i wieloma innym dodatkami. No i na sam koniec nie można zapomnieć o gumowych książeczkach do kąpieli. 

Książki dla nieco starszych dzieciaków

Książki dla czterolatka i dla pięciolatka będą już w tym wypadku trochę inne, ponieważ są to dzieci, które już interesują się różnymi opowieściami, opowiadaniami i nawet mają już na tym etapie swoich ulubionych bohaterów książek, za którymi szaleją. Dzieci w takim wieku są już bardzo rozumne, chłonne wiedzy i chcą, jak najlepiej poznać otaczający świat, więc warto przedstawić im to, co jest dla nich najważniejsze. Tutaj fajną rutyną będzie wprowadzenie codziennych bajek na dobranoc. 

Książki dla dzieciaków w szkolnym wieku

Siedmiolatkowie i ośmiolatkowie już całkiem inaczej podchodzą do takiej kwestii, jak czytanie bajek. W tym momencie już odchodzi na bok rutyna czytania przez rodziców, ponieważ takie dzieciaki uczą się same czytać i jeśli sięgają już po książkę to samodzielnie. Warto też przypominać takim dzieciakom o czytaniu i podsuwać fajne propozycje, aby ten nawyk nie zanikł.

Jakie są korzyści z zamawiania książek w Księgarni Internetowej Ravelo.pl?

Księgarnia Internetowa Ravelo.pl działa już od 2002 roku, a w 2013 roku dołączyliśmy do grupy PWN – w ramach współpracy odpowiadamy szczególnie za zamówienia internetowe. Mamy bardzo szeroką działalność, ale to książki są naszą specjalnością. Jesteśmy dumni z naszych standardów obsługi klienta – wielokrotnie zdobywaliśmy uznanie w ramach rankingów „Zaufane Opinie Ceneo.pl”, otrzymaliśmy także Certyfikat „Użyteczny Sklep”. Zapewniamy profesjonalną obsługę szkół i bibliotek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, współpracujemy z organizacjami i instytucjami kulturalnymi od czasu startu przedsięwzięcia, tj. 2016 roku.

W naszej księgarni znajdą Państwo bogatą ofertę najnowszych książek dla dzieci i młodzieży – są to pozycje zarówno atrakcyjne dla młodzieży, jak i wartościowe z pedagogicznego punktu widzenia. Dysponujemy tytułami niepolskojęzycznymi czy najważniejszymi pozycjami z kanonu lektur szkolnych. Ponadto u nas zakupią Państwo książki w popularnych formatach elektronicznych (pdf, epub, mobi), a także audiobooki. Gwarantujemy również niskie ceny książek w stałych promocjach oraz możliwość dodatkowych rabatów przy zakupie większej liczby zamówionych egzemplarzy, w tym darmową dostawę. Księgarnia Internetowa Ravelo.pl to jednocześnie sprawna obsługa i szybka dostawa.

Co można kupić w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”?

Pierwszy priorytet – zakup nowości wydawniczych – dofinansowuje zakup książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych dostępnych w aktualnej ofercie rynku wydawniczego. Program przyznaje dotacje na książki dla dzieci i młodzieży, które nie są podręcznikami, jednak mogą to być lektury szkolne, książki beletrystyczne, wznowienia oraz wydawnictwa naukowe. Możliwy jest również zakup książek elektronicznych oraz tytułów w językach obcych nowożytnych.

Kto przyznaje fundusze na zakup książek?

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to inicjatywa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Natomiast za koordynację priorytetu pierwszego, czyli zakupu nowości książkowych do bibliotek publicznych, odpowiada Biblioteka Narodowa. Czas składania wniosku w każdym roku przypada na 31 października roku poprzedzającego przyznanie dotacji (przykładowo termin dostarczania formularzy na rok 2017 upłynął 31 października 2016). Formularze dostępne są na stronie internetowej Ministra Edukacji Narodowej.

Dla kogo przeznaczony jest „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”?

Program dedykowany jest wszystkim szkołom dla dzieci i młodzieży prowadzącym bibliotekę, w tym szkołom specjalnym, a także przedszkolom. Filie bibliotek pedagogicznych mogą uczestniczyć osobno w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Uprawnionymi wnioskodawcami priorytetu pierwszego – zakup nowości wydawniczych – są biblioteki publiczne zorganizowane w formie samorządowej instytucji kultury oraz inne organy posiadające w strukturze bibliotekę. Wszystkie muszą być wpisane do rejestru instytucji kultury.